DVSB'er Serf Klinkenberg trof op bord 2 een op papier gelijkwaardige tegenstander in B. Jansen, maar kwam door een oneffenheidje liefst 2 schijven achter. Dit buitenkansje liet de Woerdenaar zich niet afnemen en Serf moest als eerste opgeven (0-2).
Willem Bor heeft in de persoonlijke wedstrijden van de UPDB, die in januari 2011 weer van start gaan, ook al eens de degens gekruist met J.W.L. Strous en nam tegen deze zware Woerdense tegenstander op bord 1 geen enkel risico door keurig op een remise af te stevenen (1-3).
Invaller Jaap Aalberts trof het op bord 6 niet tegen de sterke invaller Hans Loots, die landelijk voor DVSB-2 uitkomt. Maar ondanks het krachtsverschil en het damloze jaar dat Jaap achter de rug heeft, voerde hij in het eindspel zelfs de boventoon en kon als eerste de achterlijn halen. Hans pareerde keurig dit gevaar, waarna ook hier de vrede werd getekend (2-4).
Jeffrey Verwoerd speelde op bord 4 ook naar een zeer knappe remise voor DVSB tegen G. IJssel sr., die het krachtsverschil in rating (808 om 958) niet tot 2 punten kon verzilveren. Jeffrey overzag alle finesses, moest daarvoor wel veel tijd benutten maar kwam geen enkel moment echt in gevaar (3-5).
Hiermee was de koek echter op voor DVSB-3.
Hans Schuurman had op bord 8 lange tijd zicht op minimaal remise tegen de Woerdense invaller Aad Boot, maar liet zich in het praktisch gelijkwaardige eindspel toch aftroeven door Aad een doorbraak te verschaffen (3-7).
Ook achter bord 7 had DEZ Woerden een prima invaller in N. Blankestein, die wel veel tijd verbruikte maar de clou van de aanval van DVSB'er Herman Peters op zijn verdedigingslinie doorzag. Herman verwaarloosde zijn eigen verdediging en DEZ Woerden bouwde de voorsprong uit tot 3-9.
Het voor DVSB nadelige verschil van 200 ratingpunten tussen Adrie Butzelaar en G. Benning tekende zich in het verloop van de wedstrijd wel op bord 3 af. Adrie zag zich opgezadeld met liefst 2 hekstellingen en moest 1 schijf offeren. Dit verschil bleef onoverbrugbaar (3-11).
Rond het middernachtelijk uur had Hans Vermeij zich op bord 5 nog niet gewonnen gegeven tegen M. Shankar, maar in het voor hem nadelige eindspel kon Hans na het offeren van 2 schijven uiteindelijk nog wel een dam halen, maar het nog langer opboksen tegen de meerderheid was zinloos.
DVSB-3 incasseerde hiermee een zeer zware klap van liefst 3-13, zo'n afgetekende nederlaag komt zelden voor.
Volgende week dinsdagavond 12 oktober 2010 mag dit achttal tegen en in Loosdrecht op herkansing.